Pogrom a cenzura emigrantů v českém internetu

13. listopadu 2007 v 15:12 | Ross Hedvíček
Od rána dostávám e-maily z celého světa, že nám tu nějak začínají mizet blogy. ("Blog pána Krystlíka zmizol z iDnes.cz... MT., "Na iDnesu zbyl už jen blog od p. Václavka, ostatní jsou v ... Es lebe diese tschechische Schweinerei! Jiří".). Nejsem znám svou pokryteckou slušnosti, ani dnes vás nezklamu. Situace se má takto.
Původně to začalo tím, že mne po falešném obvinění z manipulace s čteností a karmou vyhodili z blogu Respektu (v momentu vyhození jsem psal nejčtenější a nejvýše hodnoceny blog v Respektu, pravděpodobně česká závist). Požádal jsem tedy o možnost blogovat v serveru iDnes.cz. I přes to, že řada mých příznivců za mne orodovala a psala administrátorce blogu iDnes.cz Naděždě Strakové http://strakova.blog.idnes.cz, byl jsem odmítnut s tvrzením, že jsem příliš známý a chtějí dát příležitost začínajícím blogerům (jako Jiří Paroubek a Facek Macek). Straková se dokonce přiznala, že by ona nebyla proti, ale že "v redakci" je proti mně zaujato příliš mnoho lidí.
Hořce jsem tedy zaplakal a přihlásil se do blogu Lidovek, kde moje články většina z vás čte. I přesto, že se i tam proti mně spikly místní vlastenky, zatím to tam funguje, hlavně díky administrátorovi Štěpánu Hornovi, i když i ten přiznává, že mu na mne pořád chodí stížnosti.
Blogy v iDnes.cz jsou ale nesporně mnohonásobně více čteny - a o to každému blogerovi jde. Proto, když se na mne obrátili mí sedmdesátiletí kamarádi a emigranti, doporučil jsem jim iD nes.cz. Dědouškové sice píší dobré články, ale ta technika jim příliš nejde. Na Západě se po důchodcích neplive, jako to dělají v Česku, tady se důchodcům pomáhá. Proto jsem pomáhal sestavit blogy v iDnes.cz řadě emigrantů. Oficiálně se přiznávám k pomoci Milanu Řežábkovi z Las Vegas (hudební legendě od Gustava Broma až po Wayne Newtona), Peteru Jungwirthovi z Washingtonu, D.C, Jamesi Jakoubkovi z Clevelandu (jeho blog byl zamítnut ještě před aktivováním), Tomáši Krystlíkovi z Německa (historik a bývalý redaktor RFE, vyhozen z blogu po pouhých třech dnech) a řadě dalších, jejichž jména vám neřeknu, protože je komunističtí cenzoři v iDnes.cz ještě neobjevili. Články jsem za ně nepsal, k tomu mají tito starší pánové dostatečně vysokou úroveň sami. A právě proto jsou asi ve svých článcích kritičtí k současné Biafře ducha v České republice.
Protože jsem jejich článkům dělal reklamu svými upoutávkami (a články začaly být vysoce hodnocené čtenáři), nedalo se spojení mezi nimi a mnou příliš dlouho tajit. A tak byla v českém internetu a iDnes.cz zahájena akce "pogrom na emigranty" - zda už to bylo pro spojení těchto emigrantů s mou nenáviděnou osobou, či pro jejich vlastní "neprajnické" kritiky úspěchů české společnosti, je sporné. Jasné je, že to je tažení proti emigrantům - nic jiného.
Je jen jeden druh emigrantů přijatelný současné české novinářské "elitě" - ten kolaborující profesorský druh z Toronto University, Binghamton University, Waterloo University, z University of Western Ontario in London, přijímající čestné tituly a vyznamenání od Havla. Denně jsou jejich plody v Neviditelném psu publikovány, ale nikdy nezveřejní ani slovíčko čehokoliv kritického o Česku, či jsou natolik doleva pokroucení, že jsou dobří i Paroubkovi jako kandidáti na prezidenta! Emigranti s kritickým názorem, ne, ti nejsou vhodní ani do psího žrádla! A přitom i ti, co kritizují, to myslí s Českou republikou dobře, ne? Ovšem, namyšlená samolibost Čechů a těch mladých neokomunistických spratků, co se v iDnes.cz vydávají za novináře, ta je spokojena jen s podlézavým přikyvováním a psaním o tom, jak jsou Češi světoví.
Karel Jemelka napsal (11. 11. 2007 21:32) administrátorce: "Paní Straková! Nemáte tušení, kam se podél Milan Řežábek? Byl tu a není tu." Odpověď zněla (Naďa Straková, 12. 11. 2007 11:20): "Vážený pane Jemelko, vedení redakce rozhodlo oba blogy zrušit na základě e-mailů a stížností, které konstantně docházely do redakce, nebo přímo vedení, ať již od čtenářů či samotných bloggerů. Je mi to líto, ale byla to jen otázka času. O podvodech jsme věděli delší dobu, nezvratných důkazů se nakupilo nakonec tolik, že to začalo být nespravedlivé vůči ostatním bloggerům. Doporučují panu Řežábkovi založit si blog na bloguje.cz nebo blog.cz, kde nemají tak přísný Kodex a kde nejspíše nalezne větší svobodu vyjadřování svých názoru."
Aha, takže administrátorka Straková přiznává, že v iDnes.cz nelze najít dostatečnou svobodu vyjadřování názoru? Úžasná upřímnost! Administrátorka rozeslala podobných e-mailů, kde přiznává existenci KOMUNISTICKÉ CENZURY v iDnes.cz více. Problémem je, že emigranti nechtějí mít své blogy v blog.cz, nebo bloguje.cz, PROTOŽE JE NIKDO NEČTE! Idnes.cz má vysokou čtenost by default.
Pavel Zvěřina mi napsal: "Na tom e-mailu od správkyně serveru iDnes je zajímavá poznámka: ,Berte to klidně jako cenzuru´. Podle Listiny základních práv a svobod http://www.psp.cz/cgi-bin/ascii/docs/laws/listina.html je cenzura nepřípustná. Jenže Češi zase našli cestičku oklikou tím, že žádají blogerům veškeré možné a nemožné podmínky. Pokud vím, to se dělá jen v Česku. No, možná i v Číně."
Můj špión v redakci iDnes.cz mi sdělil, že jediné dvě stížnosti na výše uvedené, dnes již vymazané blogy byly od osoby jménem Eva Pallotto http://pallotto.blog.idnes.cz (s historií ilegálního pobytu v USA, který si snažila legalizovat manželstvím s Američanem, když jí hrozila deportace, odjela s tím nešťastníkem do Prahy) a Georgise Fasulise http://fasulis.blog.idnes.cz (potomka řeckých komunistů žijících v Č SSR). To jsou ti správní čeští vlastenci a obránci svobody projevu v současné České republice! Emigranti (tedy ti nekolaborující) nemají nárok si ani pípnout!
Jo jo, co by se vám asi stalo, kdybyste nechali blogovat na českých serverech i nepodlézavé a nekolaborující emigranty? Spadl by z vás erb? Je to neslučitelné s požadavky strany a vlády a české lůzy s pěnou u těch jejich rozšklebených tlam?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mM mM | 13. listopadu 2007 v 17:59 | Reagovat

Lidem v CZ je halt milejší komunista než nějaký emigrant, tedy ten, kdo před před rudou sebrankou raději odešel za hranice.

2 Georgis Fasulis Georgis Fasulis | E-mail | 14. listopadu 2007 v 17:45 | Reagovat

Vážený pane Hedvicku,

1. Nic o vás ani Jungwirthovi a dalších vašich imaginárních přátelích jsem nikde nepsal, natož stížnost! Jednoduše proto, protože to nemám ve zvyku. Navíc jsem vás ani Jungwirtha neznal, neznám a znát nechci! Jste mi (ať už jste jeden nebo dva) zcela ukradení!

2. Poprvé jsem narazil na Jungwirthův článek tuto sobotu, kde jsem se v rázné diskusi s vámi jako jediný  přimlouval, aby Jungwirtha nemazali. Ale jak vidím, za dobrotu na žebrotu! Neuvěřitelné! Musíte být zřejmě nenávistný a zlý člověk, když dokážete takhle lhát a urážet slušné lidi.

3. Žádám vás proto, abyste přestal psát vy o mě hnusné pomluvy a lži. Já je o vás také nepíšu.

4. Mé rodiče a původ si už nikdy neberte do huby, sic se neudržím a když vás náhodou potkám, nebudu ručit za své chování.

3 neutrál neutrál | 26. srpna 2008 v 20:20 | Reagovat

no - je to snlška blábolů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama