Odvahu!!!

2. dubna 2007 v 15:09 | Ross Hedvicek
>Niekolkokrat tu uz bolo pretriasane hrdinstvo odporu voci okupacii v 68,
>odporu voci cervenemu teroru 50 rokov. Boli spominani zlomeni ludia,
>ktori majuc nazor a chrbticu piskali ako komunisti kazali bojac sa o
>deti, rodinu a seba. Pochybujem, ze hociktory z miestnych hrdinov
>sa vobec niekedy v zivote bal o viac ako, ze mu ukradnu penazenku.
>(To je pritiahnute za vlasy ale nemienim nikoho urazat.) Priznam sa
>aj ja mam podobne sklony tvarit sa hrdinsky z casu na cas. Ale mam
>aj metodu ako sa presvedcit, ze som obycajny zbabelec. Staci mi
>sa obcas napraskat do terenu, kde sa neda ani hore, ani dole a driera
>pod nohami hlboka. Nohy sa mi roztrasu a viec kto a co som. A ked
>to prezijem tak mam zasa na cas po hrdinstve. Skuste si to niekedy
>hrdinovia chraneni zakonom, vzdialenostou, nerestrelnou vestou.
>Mozno potom pochopite komunistov z gulagov a mozno aj Dubceka
>a mozno aj ostatnych.
Hrdinove a nebo "lidi kteri maji odvahu" jsou lide, kteri dokazi prekonat strach a konat pro dobro jinych v situacich, ktere sami nezpusobili ani nezavinili. Detaily nebudu rozebirat, prikladu je hodne. Horolezci do teto kategorie absolutne nepatri (snad s vyjimkou zachranaru). Horolezci jsou nezodpovedni idioti, kteri precenovanim svych vlastnich schopnosti prinaseji pouze zarmutek a utrpeni svym blizkym. Horolezec ktere leze na skalu, na kterou lezt NEMUSI, a spadne a zabije se, to neni hrdina - to je kokot.
Rosta
(nejvyssi hora na ktere jsem kdy byl byla Whiteface Mountain nad Lake Placid)
P.S.: V mych ocich je nekdo, kdo treba pracoval v teple kancelari ve RFE presto ze vedel ze jeho pribuzne tahaji kazdou na StB daleko vetsi hrdina, nez Zoltan Demjan, komunista kteremu umrzly prsty na nohou na Mount Everestu. A to nemluvim o pripadech emigrantu, kteri se opravdu aktivne angazovali do cehokoliv co bylo proti komunismu. Znam lidi (byvale Cechy), jejich deti zemrely v "aktivni sluzbe" v americkych ozbrojenych i clandestine slozkach pri akcich smerujich proti komunismu. Pak se nedivte ze na mne nejaky kolaborantsky kamzik uznavajici Dubceka rozhodne nemuze udelat dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nehedvíček Nehedvíček | 3. dubna 2007 v 8:43 | Reagovat

A opet typický Rosťa s životními hodnotami převrácenými naruby. Dnešní horolezec není hrdiny, nikdo nikdy netvrdil, že horolezci jsou hrdinové, je to ale člověk, který se snaží překonat sám sebe, aktivně posouvá hranice lidských schopností. Hedvíček vlastně odsuzuje každý sport, kde čas od času dojde k nějakému tomu úmrtí. Vlastně nedávno zabila chlapce převržená fotbalová branka. Kdyby na to hřiště byl nelezl, mohl tu ještě být, že Rosťo.  

Kdo pracoval v teple kanceláři ve RFE, přesto že věděl, že jeho příbuzné tahají každou chvíli na StB, není hrdina (jakýže to strach překonával?), to je obyčejná svině. Vystavit příbuzné vědomě komunistické perzekuci, to je obrovské svinstvo.

US ozbrojené síly nikdy nebojovaly proti komunismu, ale jen a jen za své teritoriální a materiální zájmy, občas to byla jen snaha o demonstraci síly, snaha ukázat, kdo že je to na tom světě nejsilnější. Účast v "aktivní službě" v těchto silách je právě kokotina největší, protože akce, při nichž se zabíjejí lidé a které světové problémy stejně nevyřeší jsou naprosto nesmyslné. Tak jako VŠECHNY akce USA po WW2, tak jako okupace Iráku. A všichni, kdo zahynuli v těchto akcích nejso žádní hrdinové, jsou to buď chudáci nahnaní mocichtivými a ješitnými a arogantními sviněmi do nesmyslného boje nebo dobrovolníci, to jsou korunovaní kokoti, všichni však zahynuli zcela zbytečně. A ti doživotní mrzáci, co se do USA vrací, jsou tou svojí slavnou vlastí zcela odkopnuti.

Hrdinové jsou ti, co byli nuceni žít v koncentráku, gulagu, či podobných nelidských lágrech, nikoli ti, kteří aby mohli utéct, napráskali své kamarády nebo ti, co věděli, že pokud utečou, budou jejich spolubydlící zastřeleni.

2 MM MM | 3. dubna 2007 v 10:25 | Reagovat

Není pravda, že US ozbrojené síly nikdy nebojovaly proti komunismu. Vždyť např. ve Vietnamu či Korei se proti komunismu bojovalo.

3 Nehedvíček Nehedvíček | 3. dubna 2007 v 11:21 | Reagovat

Tak se tomu vždycky jen říká, to jsou jen zástěrky. Pravé důvody jsou vždy 3 - ekonomické (suroviny), mocenský vliv v oblasti, demonstrace síly (USA jsou nejsilnější, nejmocnější, nejlepší).

Nadvláda vojenskoprůmyslových komplexů, to je realita. Tzv. boj proti terorismu a okupace Iráku, to je důsledkem konce studené války na sklonku 20. stol., USA teď musí najít nové nepřatele, aby zbrojní průmysl k zakázkám přišel. Místní obyvatelstvo a režim jsou USA naprosto u pr***e.

4 MM MM | 3. dubna 2007 v 11:58 | Reagovat

To je sice možné, ale pravda je, že voj. oddíly tzv. Vietminh (později Vietkong) byly komunistické. Opovrženíhodná válka v Indočíně se tak stala v očích veřejnosti chvályhodným bojem proti komunistickému zlu. Viz  "V cizích službách", kde je o tom zmínka.

http://cs-club.blogspot.com/2007/03/v-cizch-slubch-nmet-legioni-v-indon.html

Že komunismus ZLO je, o tom netřeba pochybovat a mnoho lidí proti němu dobrovolně bojovalo. Korejská válka byla něco podobného.

5 MM MM | 3. dubna 2007 v 12:02 | Reagovat

O obětech mezi horolezci si lze přečíst např. v článku "Pomníkmi obetí sú vrchy" (Marián Šimo).

http://sport.sme.sk/c/3094189/Pomnikmi-obeti-su-vrchy.html

6 Nehedvíček Nehedvíček | 3. dubna 2007 v 13:09 | Reagovat

Komunismus je samozrejme strasne zlo, ale snaha ovladnout zdroje surovin a urcite pozice naoko ve jmenu boje proti komunismu (ve jmenu boje proti terorismu, ve jmenu boha - to je uplne jedno) je take zlo. A to co se deje v Iraku je donebevolajici zlo!

7 David Werner David Werner | E-mail | 5. dubna 2007 v 10:17 | Reagovat

Ano, Saddam tam konal neskutecna zverstva. To ti nevadilo, blbe?

8 Nehedvíček Nehedvíček | 6. dubna 2007 v 10:53 | Reagovat

To co dělal Saddám je slaby odvar proti tomu, co dopustí US Army, aby se tam dělo dnes. Wernere, Wernere, vezmi si, kolik tam zařve lidí za rok dnes a kolik jich třeba za posledni rok před vpádem Američanů odpravil Saddám. To hovoří samo za sebe. Nehledě na zásadní posílení moci islámských fundamentalistů v souvislosti s okupací Iráku. Teroristé by bez Irácké okupace nebyli tak silní, tak početní a tak sjednocení, jako jsou dnes!!!

A za desate, nechtěj mi říkat, že tam Amerika vlítla pro krásné modré oči iráckých obyvatel sužovaných Saddámem. Tito civilisté jsou Americe u pr***e, tak jako kdykoli v historii byli všichni kromě Američanů samotných. Amerika nikdy v celé historii nikomu nepomohla nezištně, jen z důvodu pomáhat potřebným. Všechny její kroky byly vždy vedeny jen a jen ziskem území, surovin, vlivu a peněz. To je ta pravá "spojenecká" Amerika.

Tvrzení, že Amerika v minulosti pomohla Evropě je zcela zcestné, protože pomohla především sama sobě. A opět bychom mohli rozebírat, že to byly především Americké ziskuchtivé aktivity, které umožnily rozpoutat WW2.

9 Nehedvíček Nehedvíček | 6. dubna 2007 v 10:56 | Reagovat

Vždy je třeba volit menší zlo. A pokud srovnám dnešní Irák s Irákem Saddámovým, je americká okupace bez diskuze zlem větším.

10 Luis Luis | 7. dubna 2007 v 5:45 | Reagovat

"Horolezci jsou nezodpovedni idioti, kteri precenovanim svych vlastnich schopnosti prinaseji pouze zarmutek a utrpeni svym blizkym. Horolezec ktere leze na skalu, na kterou lezt NEMUSI, a spadne a zabije se, to neni hrdina - to je kokot."

: Podivuhodne, ale uz od mlada mam na horolezce naprosto stejny nazor,zrovna tak jako na provozovatele vsech "adrenalinovanych " sportu.

"Tvrzení, že Amerika v minulosti pomohla Evropě je zcela zcestné, protože pomohla především sama sobě. A opět bychom mohli rozebírat, že to byly především Americké ziskuchtivé aktivity, které umožnily rozpoutat WW2."

: Proboha, co se to tady zase vyskytlo za magora , to jich nikdy nebude konec ? To vypada na absolventa Komorniho Hradku.

11 Nehedvíček Nehedvíček | 10. dubna 2007 v 16:13 | Reagovat

Luisi, Luisi, ty nevíš, že USA jsou původci dosavadního největšího světového válečného konfliktu historie - WWII, kdy svou přímou ekonomickou a politickou pod podporou Adolfa Hitlera především prostřednictvím iniciativ Union Bank Corp of New York ovládané Prescotem Bushem, dědem současného amerického presidenta? Byly právě Spojené státy, kdo napomohl nacistickému Německu k rozpoutání 2. světové války. Pokuta 1,5 miliónu (tehdejších) dolarů, kteroužto zmíněný Bushův předek dostal za spoluzodpovědnost za 52 miliónů obětí nejkrvavější světové války je zcela směšná.

Ohlidej si radši, ať ti nebouncují maily na cs-clubu a dej za mně pusinku Rosťovi.

12 Tonda Tonda | E-mail | 13. dubna 2007 v 5:53 | Reagovat

Rosto je skutecne neuveritelne, ze porad existuji lide jako Nehedvicek jejichz logika a znalost historije nepresahla hranice doby kamene. Po odchodu do duchodu jsem ztravil z rodinnych duvodu v Ceske Republice nejaky cas a po trech letech jsem se dostal nechtene do zuriveho kruhu mnoha Nehedvicku, kteri me muj pobyt v byvale vlasti zhnusili do te miry, ze jsem se vratil zpet do statu. Byl to posledni pokus udrzovat styk s vlasti, ale ceska mentalita a zpusob mysleni, hlavne Nehedvicku, me vyvedla z tohoto omylu. Vychova byvaleho rezimu je tak silne zakorenena v mnoha individujich, ze logika nema zadny smysl v teto spolecnosti az do dneska.

Je mi cti a narodnim svatkem

Tonda.

13 Jan Gajdos Jan Gajdos | E-mail | 18. dubna 2007 v 9:57 | Reagovat

Toto je uplne v prdeli, sudruh ! V com je "okupacia" Iraku americanmi vacsim zlom, ako ked tam vladol Saddam ? Jasne, ze tebe sa zilo lepsie, sudruh za vlady bolsevika, preto podobne rezimy obhajujes !! Ked teroristicke arabske svine v Iraku teraz zabijaju vlastnych ludi, zeny a deti po stovkach, aby vyvinuli tlak na takych pobludenych ludi, ako si ty a ti zase tlacili na US vladu, aby vojakov stiahla, to sa ti zda v poriadku ?

Jaj, aha, nenasli sa zbrane hromadneho nicenia v Iraku ... To, ze prisli za Saddama o zivot Kurdi, ked ich potravili plynom, to si vymysleli zli imperialisti... To nebola skutocnost, vsak ?

14 franta.kopecky franta.kopecky | E-mail | 13. května 2007 v 21:27 | Reagovat

a já pane hedvicek s těmato kretenama viz.nehedviček - stydi se podepsat, tak tady s nima žiju....

15 Martin Martin | 30. května 2007 v 23:14 | Reagovat

Tesim se na obchodovani na naftovych burzach v Eurech. Uz aby otevreli Iranskou ropnou burzu. Co udela USA se snahami o obchodovani teto strategicke suroviny nikoli v dolarech, ale eurech? Smesne uvahy o rozpoutavani valek za ucelem ziskavani surovin nebo uzemi nebo snad zkouseni zbrani. Tady jde o mnohem vic. Otazka: cim je kryty dolar, jako jedina mena, v ktere se dnes obchoduje ropa? Dam kratky blogo-skoleni.

Zalozil jsem si dnes, 31.5.2007 svuj stat "Martin" a zajistil si nasledujici veci

1) ROPA se bude obchodovat vyhradne za moji menu "M"

to je to NEJDULEZITEJSI !!

-------------------------------------------------------

2) Stat Martin nakoupil z Evropy za "M" spoustu zbozi

3) Stat Martin postavil tovarnu na tisk "M" z dilu dovezenych z Evropy

4) Evropa chudak nema ropu na svem uzemi, ale potrebuje ji

5) Na ropne burze si ze svych zasob "M" (ty ziskala za zbozi, ktere dodala statu Martin) koupila ropu od sejku v Saudsky arabii

6) Ejhle, ztencila se zasoba "M". Nu coz, prodame do statu Martin dalsi zbozi

7) Stat Martin zjistil, ze potrebuje natisknout "M", aby mohl od Evropy koupit zbozi (ty prave "M" maji prece sejci v Arabii) tak tedy tisk dostatecne zasoby "M"

8) prevzeti zbozi, zaplaci Evrope natistenymi "M", Evrope vzrostla rezerva "M" a muze nakupovat ropu od sejku

----------------------------------------------------------

Ted se bude 40 let porad dokola opakovat bod 5-8 :-) Stat Martin si zije jako prase v zite i kdyz ma vlastne jen tovarnu na tisk "M". Porad netuklo? Prichazi nejdulezitejsi bod

9) Iran se rozhodl, ze si otevre burzu obchodovanou nikoli za "M" ale za "Euro". Evropa najednou zjistila, ze nemusi drzet svoje rezervy "M", ze si ropu muze koupit za svou menu a rada to udela. Vrhne sve strategicke zasoby "M" na trhy, aby se te pochybne meny zbavila.

10) Stat Martin je ve velice svizelne situaci - ma tovarnu na tisk "M", ktere ale ted nikdo nechce a nema Eura na nakup zbozi !! Ale ma za tech 40 let silnou armadu. Tak co udelat? Znovu zajistit, aby se obchodovalo s ropou jen za "M" !!

11) Nebezpecny bod. Neboli zpusob znovuziskani kontroly nad ropnymi burzami. Moznosti nekolik - politicky natlak, sestreleni burzy stylem "teroristi" (analogie 11.9.),

"hrozba jadernych zbrani z Iraku" a nasledny utok ...

12) Iran je velka zeme. S rozvinutou armadou. Paktuje se s Indii, Cinou, Ruskem. Konvencne to nepujde, tak jaderne, kdyz hrozi "iranska jaderna bomba" ? Kdo zautoci na Iran?

Stat Martin si to nemuze dovolit, tak mozna ohrozeny Izrael?

13) Zbyvaji dve moznosti.

- Varianta dobra - Stat Martin ustoupi a postupne zchudne (ma prece jen tu tovarnu na tisk "M" a armadu.

- Varianta spatna - a pravdepodobnejsi Stat Martin neustoupi a WW-3+DoomsDay je tady

16 Sladká pomsta Sladká pomsta | Web | 30. října 2007 v 16:50 | Reagovat

já souhlasim s tim clankem Americe de jen o moc  o nic jinnyho dyt si vemte treba Irak byly zbrane ???ne jen potrebofali ¨svoji¨zemi v stredni Asii. Chteli by Írán ale na ten se neodvasi protoze ho samozrejmne ¨tajne¨podporuje Rusko Čína atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama